Różne typy wad kręgosłupa oraz metody ich leczenia

Garb bez względu na to czy się znajduje na wysoKości karku czy odcinka piersiowego pleców, to coś więcej, niż wyłącznie dość nieestetyczna zmiana. Im wcześniej osoba chora zgłosi się do fachowca, tym bardziej znaczące będą szanse na poprawę krzywizny.

Skąd bierze się garb, jakie istnieją jego typy oraz jak można by go skutecznie uzdrawiać – na te kwestie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Jeśli przemiany są już w większym stopniu rozległe, to poza gimnastyką powinno się wprowadzić Leczenie farmakologiczne (przede wszystkim lekarstwa uśmierzające ból). Poza tym przeprowadza się fizykoterapię. Czasami pacjenci zmuszeni są do noszenia specjalistycznych szelek ortopedycznych, które pomagają rozprostować kręgosłup i prawidłowo uczą utrzymywania prawidłowej, czyli wyprostowanej postawy.
Łódź
migawka - firma

Autor: Schwarzwert Naturfotografie
Źródło: http://www.flickr.com
W wybranych przypadkach (dla przykładu gdy kifoza jest związana z infekcją lub guzem) konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Jeżeli zaprezentowane tu informacje są według Ciebie absorbujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (https://swinoujscie-apartamenty.com/kontakt) również znajdziesz coś wartościowego.

Garb żebrowy to z kolei jeden z symptomów tzw. skoliozy. U dzieci z taką właśnie wadą postawy kręgosłup zamiast normalnego, delikatnie łukowatego wygięcia, swym wyglądem może poniekąd przypominać literę „S”. W większej części wypadków skolioza dotyka odcinek piersiowy kręgosłupa albo rozbudowuje się pomiędzy odcinkami piersiowym a lędźwiowym. U osób, u których tego typu skrzywienie jest niezwykle duże, skrzywienia wynosi co najmniej 60 stopni, konieczna jest operacja. Zabieg polega na wszczepieniu żelowych aparatów i implantów. Występują także specjalne aparaty do masażu.

Zaburzenie pod nazwą kifoza to konsekwencja utrzymywania nieprawidłowej pozycji ciała, przede wszystkim długotrwałe spędzanie czasu w pochylonej pozycji. Do kifozy może się także przyczyniać skolioza, zatem boczne skrzywienie kręgosłupa. Niekiedy bywa tak, że kifoza powstaje u osób, które posiadały infekcję kręgosłupa.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,