Co to jest deskorolka typu longboard i w jaki sposób z niego korzystać?

Okres wakacyjny to moment wzmożonych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. W ostatnich latach wyjątkowym wzięciem może pochwalić się bieganie, jakie uprawia naprawdę spora liczba naszych rodaków – ale również i jazda na rowerze.

Zwłaszcza tej ostatniej wymienionej aktywności pomaga rozwijająca się w Polsce odpowiednia infrastruktura rowerowa.
praca

Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród młodych osób cieszy się również jazda na tzw. longboardzie. To bardzo ciekawa odmiana standardowej deskorolki, jednak zdecydowanie różni się od niej, jeżeli mowa o technice i sposobie jazdy. Możemy wyróżnić parę technik jazdy na tej deskorolce – począwszy od downhillu, czyli nieskrępowanym zjeździe ze wzniesienia aż po tak zwany freeride, w jakim kładzie się wagęna robienie złożonych trików.

Zobacz bez obaw ten udostępniony tu (https://dominikkania.pl/blog/trening-dla-cukrzyka-jaki-sport-wybrac-i-jak-czesto-cwiczyc/) wpis. Opisuje on pokrewną kwestię, więc z pewnością też będzie według Ciebie interesujący.

Przed tym jednak zanim zdecydujemy się na zakup własnego sprzętu, warto jest spróbować swoich sił a więc zasmakować w zabawie na tym sprzęcie. Deskorolka longboard daje niesamowitą frajdę z jazdy, przede wszystkim z powodu komfortu użytkowania jak i prędkości, które możemy na niej rozwijać (na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź).

FiveSport.pl

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Latem na ścieżkach możemy także spotkać rolkarzy, jacy zaopatrzeni w kaski oraz ochraniacze przemykają pomiędzy rowerzystami. Rolki to interesujący sposób na szczyptę ruchu pod gołym niebem.

Gdy dobieramy odpowiedni sprzęt na przykład własnym dzieciom, warto zdecydować się na rolki regulowane, jakie dają nam swobodę regulacji rozmiaru buta do rosnącej stopy naszej pociechy. Dzięki czemu nie będziemy zmuszeni kupować co roku nowego modelu, gdyż dzięki umiejętnemu regulowaniu rozmiaru będą w stanie posłużyć przez parę lat.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,