Jak muszą być zamocowanie wiosła oraz jak nałożyć na nie osłonę?

Moda na zachowywanie zdrowego sposobu życia utrzymuje się stałe od lat. Przejawia się to na różne sposoby, do jakich na pewno można by zaliczać uprawianie sportów wodnych.

przekrój - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Do części z nich wymagane są wiosła, które co ciekawe, muszą być w odpowiedni sposób wybrane do długości i szerokości łodzi. Ogólnie przedmiot ujmując, im te rozmiary byłyby większe, tym wiosła muszą być o większej długości. Dla przykładu jeśli szerokość łódki to 1,2 metra, to długość wioseł powinna wynieść 1,8m przy wadze 1,4kg, z kolei przy szerokości łodzi 1,8 m – wiosło powinno mieć 2,40 metra długości oraz wagę 2,3kg. Czasem występuje kłopot dotyczący przykręcania wioseł do dulek. Jeżeli mamy dulki w formie widełek, powinniśmy nałożyć na wiosła specjalne wykonane z gumy osłony. Odpowiedniej długości wiosła muszą być tak włożone, żeby stykały się swymi końcami, kiedy będą w linii poziomej. Oczywiście punkt styku wioseł powinno być na wysokości środka łodzi. Następnie powinniśmy zaznaczyć na wiosłach miejsce połączenia wiosła z widełkami.

Następnie powinniśmy ustawić wiosła pionowo i sprawdzić, czy też zaznaczone miejsca są na tej samej wysokości. Jeśli nie są, to powinniśmy wyśrodkować linie oraz sprawdzić raz jeszcze. Później trzeba narysować kolejną linię ok. 5-6 centymetrów w stronę rączki wioseł. Tam powinniśmy włożyć wspomnianą wyżej osłonę z gumy.

Ciekawy artykuł? Jeśli tak, kliknij tutaj – w najświeższym tekście z pewnością wyszukasz coś absorbującego, więc ten materiał powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Miejmy w pamięci, że przed jej założeniem trzeba ją nagrzać pod niezwykle gorącą wodą.

Kiedy osłonka stanie się zimna, skurczy się i trudno byłoby ją przesunąć. Po wsunięciu w dulki oraz ułożeniu wioseł poziomo, odległość pomiędzy nimi powinna wynosić ok. 8-10 cm.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,