Co należy do standardowego oprzyrządowania nurka oraz w jaki sposób napełnia się jego butlę?

Sprzęt dla nurków jest stanowczo potrzebny do nurkowania podobnie jak to jest z koniecznością posiadania odpowiednich umiejętności. Z każdym rokiem wchodzą jeszcze to nowsze wersje automatów oddechowych, mokrych oraz suchych skafandrów, komputerów dla nurków lub też różnego typu inne sprzęty.

Niestety jakiekolwiek nowości trudno jest śledzić na bieżąco, więc należałoby czasem zaglądać na branżowe strony w internecie.

Zaabsorbował Cię analizowany tu wątek i szukasz oprócz tego uzupełniających wiadomości? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (https://przerwa.studio/oferta-2).

Często powstaje także pytanie, jaki sprzęt nurkowy warto byłoby nabyć. Czy warto dla przykładu kupować określony komputer albo konkretny automat czy piankę. Każdy nurek jest osobą niezależną od zasilania z powierzchni, ponieważ może on zabrać taki czynnik wraz ze sobą. Nie łączy go z powierzchnią jakikolwiek przewód. W zestawieniu do sprzętu standardowego, jego waga jest znacznie mniejsza. W ten sposób płetwonurek może posiadać pływalność dodatnią i może wypływać lub może posiadać pływalność ujemną, zatem może się zanurzać. Jest w stanie to zrobić w zależności od potrzeby podczas gdy nurkuje. Jeżeli chodzi o takie elementy jak płetwy, fajka oraz maska, to tego typu sprzęt do nurkowania pozwala mu nurkować na tzw. zatrzymanym oddechu tak, aby mógł przebywać pod wodą dłużej niż tylko kilka minut.

sprzęt do nurkowania

Autor: PEOSoldier
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje również innego typu Wyposażenie. Jest to butla służąca do przechowywania powietrza pod większym ciśnieniem. Może wynosić ono od 150 do 300 atmosfer, zatem od 15 do 30 MPa. konieczny jest automat do oddychania, którego celem jest redukowanie poziomu ciśnienia istniejącego w butli do ciśnienia otoczenia, zmiennego podczas nurkowania. Tego typu butle nurkowe napełnia się przy pomocy sprężarek.

Kiedy nabywamy sprzęt do nurkowania, warto pamiętać też o kamizelce ratowniczej wyrównawczej (w skrócie KRW albo z ang. BCD). Posiada ona znaczny wpływ na komfort nurkowania przez możliwość dobrego wynurzenia się na jakiejkolwiek głębokości. Podnosi ona także w dużym stopniu bezpieczeństwo.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,