Garść bardzo istotnych porad dla początkujących tancerzy

Być może jeszcze nigdy do tej pory nie uczyłaś lub nie uczyłeś się tańczyć i sądzisz, że nie jest to jakakolwiek trudność oraz wystarczyłoby wyłącznie się ruszać w rytm dźwięków, żeby dobrze się bawić.

kask

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
taniec

Autor: Centrum Medyczne Scanmed Multime
To wystarczy, że będziesz czuć się dobrze na parkiecie i że nie będziesz żadnemu człowiekowi zawadzać.
Ta kwestia wydaje się jednak być nieco w większym stopniu skomplikowana, jeżeli chodzi o taniec w parach. To już nie jest sprawa dla indywidualistów. Tu trzeba przestrzegać konkretnych zasad, które pozwalają się czuć komfortowo tak Tobie, jak i Twojemu partnerowi lub partnerce. Jeśli nie chcesz już być solową królową, bądź królem parkietu i chciałbyś się czuć znacznie pewniej tańcząc w parze, to niniejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Za pośrednictwem specjalistów, zatem profesjonalnego instruktora oraz jego partnerki, przygotowano parę wskazówek dla wielu pasjonatów tańca, które jeżeli będą wprowadzone w życie, to mogłyby o wiele taniec (lekcje tańca dla młodzieży) parze umilić. Te wskazówki mogłyby także pomóc uniknąć możliwych potknięć oraz błędów.
Nie ulega żadnej wątpliwości, że to partner musi prowadzić w tańcu oraz jeżeli coś będzie nie tak, jak być powinno, to wina będzie leżeć po jego stronie. Partnerka jednak może posiadać całkowicie czyste sumienie jedynie wtedy, gdy wykona wszystko to, co by mogła, aby ułatwić partnerowi zadanie. To, w jaki sposób przedstawi się ona na parkiecie, zależy w najwyższym stopniu od tego, jak partner pokieruje partnerkę, z tego też powodu powinna ona wierzyć mężczyźnie oraz zezwolić sobą kierować. Powinna ona przez cały czas być przygotowana na odbieranie gestów ze strony partnera. Powinna ona mieć ręce zgięte w łokciach, dłonie wyciągnięte ze strony mężczyzny, na poziomie jego talii.

Mężczyzna z kolei powinien być nade wszystko stanowczy. Kiedy zacznie się wahać, to bez trudu może dojść do potknięcia. Jego obowiązkiem jest nie tylko prowadzenie tańca, lecz także stałe dbanie o bezpieczeństwo partnerki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,