Kiedy należy wypakować specjalne elektrody defibrylacyjne?

W Polsce coraz chętniej mówimy o konieczności zwiększenia dostępnego dla wszystkich defibrylatora AED. Oczywiście nie dzieje się to bez powodu.
Zestawienia mówią wyraźnie o tym, jak znaczącą funkcję posiada automatyczny defibrylator w procesie reanimacji osób z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Jak najszybsze włączenie AED dla akcji reanimacyjnej to czynnik znacznie powiększający szanse na przeżycie chorego. Jeśli więc każda sekunda jest na wagę złota, tego typu defibrylatory AED muszą być przecież powszechnie dostępne i rozmieszczone w większych skupiskach ludzi. Najkorzystniej co paręset metrów. Wiadomo jednak, że tak naprawdę praktyka jest trochę inna i daleko jeszcze Polakom do tego pod tym kątem do naszych zachodnich sąsiadów. Do pozytywnych faktów trzeba jednak zaliczyć to, że corocznie w naszym kraju przybywa defibrylatorów AED oraz to, że zainteresowanie nimi jest coraz większe.
kobiety na koniu

Źródło: flickr.com
To natomiast rodzi jednak dużo pytań wśród tych osób, które chcą takie urządzenie nabyć. Co to w ogóle jest oraz jaką markę wybrać. I co należy z nim wykonać, kiedy już go w końcu zakupimy. Jak zacząć i czy potrzebne jest jakiekolwiek przeszkolenie? Otóż dostarczony przez kuriera defibrylator należy wypakować i przede wszystkim zapoznać się z instrukcją obsługi.

Zainteresowały Cię informacje opublikowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (https://statkiempotrawie.com/oferta/szlakiem-starych-pochylni), która też Cię się spodoba.

W większości wypadków defibrylator jest dostarczany w formie gotowej już do używania. Dobrze jest upewnić się, czy elektrody szkoleniowe są przyłączone oraz czy lampka stanu AED pali się sygnalizując gotowość urządzenia do działania. Jeśli tak jest, to trzeba go umieścić w miejscu do tego celu przeznaczonym. Można także w każdym przypadku bezpiecznie uruchomić defibryLator. Wykona w takiej sytuacji tzw.

autotest i rozpocznie emitować komendy głosowe. Nie ma obawy, że urządzenie samo wykona defibrylację. Nigdy nie należy rozpakowywać elektrod szkoleniowych, które są dostarczone w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym elektrody przed wyschnięciem żelu i zepsuciem.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,