Odchudzanie – o czym wskazane jest pamiętać i co zrobić, jeśli nie gwarantuje satysfakcjonujących efektów?

Dziś popularna jest szczupła wysportowana sylwetka, wobec tego nie można się dziwić, że dużo osób decyduje się na odchudzanie, gdy posiada kilka nadprogramowych kilogramów.Niestety, proces ich gubienia nie zawsze jest taki prosty, jak może się wydawać, zwłaszcza jeżeli ma się na względzie fakt, że w sklepach oferowany jest naprawdę dosyć bogaty asortyment różnego rodzaju smakołyków. O czym trzeba w pierwszej kolejności pamiętać planując własne odchudzanie?

sport - fotka

Autor: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne znaczenie posiada własne zdrowie. Nie można odchudzać się nazbyt intensywnie, mocno obcinając kalorie, gdyż to w konsekwencji źle odbija się na zdrowiu – czas na trening indywidualny. Dieta powinna być oparta o warzywa, owocowe, źródła wartościowych węglowodanów, czyli pełnoziarnisty chleb, brązowy ryż lub makaron (sprawdź azjatycki makaron) i chude mięso. Dodatkowo, nie można zapominać o tłuszczach, które muszą być obecne w zdrowym jadłospisie. Z jakiego względu? Duża ilość witamin rozpuszcza się w tłuszczach. W jakich produktach znajdziesz wartościowe tłuszcze? Na przykład, rybach, awokado bądź olejach. Osoby, jakie nie posiadają potrzebnej wiedzy na temat zdrowego żywienia powinny się zastanowić nad skorzystaniem z porady fachowców – dietetyków, jacy przygotowują dietę przystosowaną do indywidualnych potrzeb i wymagań konsumenta, a także mają na uwadze jego ewentualne schorzenia. W Poznaniu istnieje dużo poradni dietetycznych.

Oczywiście, jeżeli zamierza się schudnąć, trzeba stosować nie tylko zdrową i zrównoważoną dietę, ale również włączyć do swojego codziennego życia nieco więcej ruchu. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną mogą zdecydować się na trening indywidualny, prowadzony przez profesjonalnego trenera. W jakim celu? Trener zaproponuje najlepsze ćwiczenia i pokaże w jaki sposób je robić, by uzyskać możliwie jak najlepsze efekty. Poznańskie siłownie gwarantują pomoc wyspecjalizowanych trenerów oraz przygotowywanie diety.

Reasumując, gdy planuje się zrzucenie kilku kilogramów, a nie ma się koniecznej wiedzy czy doświadczenia, dobrze jest skorzystać z usług fachowców: dietetyka i trenera – capitalstudio.pl. Na szczęście, dzisiaj nie powinno się mieć z tym już jakichkolwiek trudności.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,