Aktywne spędzanie wolnego czasu, czyli co możesz robić dla swej kondycji, by lepiej się czuć

Kiedy dostrzegamy, że coraz gorzej wchodzą ulubione spodnie albo nasza buzia staje się coraz krąglejsza, chcemy wziąć się w garść. Nie każdy ma tyle motywacji, aby odmówić sobie wybornych smakołyków, dlatego wybiera inny sposób, a dokładniej zamierza jak najbardziej aktywnie spędzać czas, aby pozbyć się tych kilku lub kilkunastu zbędnych kilogramów. Jak trzeba ćwiczyć, by poprawić swój stan? Metod jest kilka, zatem z pewnością każdy znajdzie ten odpowiedni dla siebie.

Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na poprawienie prezencji własnej sylwetki są spacery. Wbrew pozorom w czasie dłuższych wędrówek możemy spalić trochę kalorii, szczególnie kiedy podkręcimy odrobinkę chód bądź wyposażymy się w specjalne kije do Nordic Walking. Są one współcześnie coraz popularniejsze, więc dobrze odwiedzić sklep i zweryfikować czy też nam będzie pasować nadmieniona metoda aktywności. Jeżeli nie, możemy zdecydować się na rower. Przejażdżki, np. po pracy, to idealny relaks. By po drodze odrobinkę odetchnąć, możemy wziąć ze sobą kocyk. W zamian słodkiej bułki spakujmy do plecaka wodę oraz owoc, a niebawem dostrzeżemy, że nasze ciało staje się bardziej jędrne. Jazda rowerem daje także wiele radości, ponieważ można spędzać czas np. razem z przyjacielem.

Ćwiczenia na dbam-o-siebie.pl

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/

Oprócz tego często wybieranym sportem jest pływanie. Jeśli nie umiesz pływać, to będziesz mieć świetną motywację, by wziąć kilka lekcji. Basen bowiem ma niebywale korzystny wpływ na figurę i na zdrowie (polecamy licówki kraków) – sprawdź więcej. Dodatkowo pływać mogą chodzić także osoby cierpiące na problemy ze stawami czy z kręgosłupem. To dla nich też rewelacyjny sposób terapii, z jakiej aż żal byłoby nie skorzystać. Do szczególnie lubianych sposobów aktywności należy także siłownia. Tam można przygotować razem z trenerem znakomity dla nas plan treningowy albo ćwiczyć samodzielnie, uważając jednak, aby nie przeciążyć mięśni.

Dzięki nadmienionej aktywności w mig odzyskamy kondycję i będziemy czuć się zdrowiej. Warto wybrać aktywność, jaka szczególnie nam się podoba, gdyż w przeciwnym razie szybko utracimy zapał. A bez niego znowu usiądziemy w fotelu i zamiast spacerować albo jeździć, będziemy jeść słodycze.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,