Niestandardowe techniki leczenia – co należy wiedzieć o hipoterapii?

W leczeniu osób z niepełnosprawnością lekarze sięgają po wszystkie dostępne sposoby, aby chociaż trochę pomóc tym ludziom. Niekiedy są to metody bardzo niekonwencjonalne, i zdawałoby się na pierwszy rzut oka, że nie mające wiele wspólnego z prawdziwą medycyną. A tymczasem okazuje się, że sporo tego typu metod może przynieść doskonałe rezultaty.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna nie u wszystkich, u jakich się je zastosuje, lecz niektóre przy dobrym użyciu cechują się rzeczywiście wysoką skutecznością. Często równolegle z leczeniem zasadniczym można użyć właśnie tego typu niekonwencjonalnych metod, i zdaje to, szczególnie u najmłodszych, egzamin. Przy kłopotach z chodzeniem bardzo dobrze w wielu przypadkach sprawdza się hipoterapia Warszawa.

W największym uproszczeniu są to zabiegi, do realizacji których wykorzystuje się konia, właśnie na nim pacjenci odbywają różne rozwijające ćwiczenia. Hipoterapia jest metodą bardzo bezpieczną, która nie niesie skutków ubocznych, a także jej ogromną zaletą jest to, że znacznie oddziałuje również na psychikę młodych pacjentów.

Wiele małych dzieci, które mają kłopoty z ruchem, poza tego typu problemami zdrowotnymi mogą mieć często problemy z akceptacją. Mogą się czuć gorsze od innych, niekiedy odrzucone i samotne. Przy hipoterapii często pomagają dorośli z dziećmi, którzy w pełni akceptują chorych, dla jakich akceptacja ze strony rówieśników ma ogromne znaczenie – więcej informacji tutaj – patataj.com/oferta/hipoterapia. Lecz hipoterapia Warszawa to także spore korzyści w polepszaniu koordynacji ruchowej i sprawności. Podczas jazdy konnej dzieci usprawniają zmysł równowagi i koordynację, w sumie nie znajdzie się przyrządu rehabilitacyjnego, który tak dobrze by stymulował różne obszary, jak właśnie grzbiet konia. Jazda na koniu (oceń hipoterapia dla dzieci pod adresem www.stajniaiskra.pl!) ma także duży wpływ na zapamiętywanie prawidłowych wzorców ruchu, rytmiczne ruchy znacząco stymulują ten proces. Decydując się na hipoterapię pamiętać trzeba o tym, że leczenie może być długie i nie od razu będą widoczne pierwsze efekty. Niekiedy trzeba długiego okresu, żeby można było zauważyć postępy, ale ci, którym się udało na pewno potwierdzą, że trud się opłacił.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,