Jak opanować sztuczki futbolowe

Gdy ktoś chce poznać triki piłkarskie musi regularnie ćwiczyć i z cierpliwością wyczekiwać efektów. Powinno się rozpocząć od wykonywania najprostszych układów a potem stopniowo poznawać coraz trudniejsze. Pierwsze ćwiczenia polega na podrzucaniu piłki i chwytaniu jej na stopę. Powinno się to powtarzać kilka razy. Każde ćwiczenie powinno wykonywać się na dwa sposoby. Pierwszy to łapanie piłki z powietrza, a drugi to łapanie piłki odbitej od ziemi. Bardzo ważne, żeby treningi powtarzać regularnie, bo tylko takie przyniosą oczekiwane efekty.

piłka nożna

Autor: Jon Candy
Źródło: http://www.flickr.com

Następną częścią treningu jest uderzanie piłki udami. To także powinno wykonywać się na dwa sposoby. Jest to jedno z prostszych ćwiczeń i bez jego opanowania nie można przejść do bardziej skomplikowanych. Odbijanie piłki główką to ostatnia część pierwszego treningu. To także należy powtarzać kilka razy. Każda nauka – egzamin ósmoklasisty przygotowanie powinna opierać się na tych trzech ćwiczeniach, nawet nawet w późniejszych etapach, przy wykonywaniu poważniejszych trików. Istotną częścią jest motywacja do treningu. Aby osiągnąć cel i nie stracić zachęty, należy odnaleźć w otoczeniu jakieś czynniki motywujące. Są to na przykład filmy na Internecie z trikami lub znajomi. Ważne, by podtrzymywało w czasie ćwiczeń.

W jaki sposób wymyślać triki piłkarskie? Dobrym wyjściem są filmy instruktażowe, które znaleźć można w Internecie. Po kilkakrotnym obejrzeniu i treningach będziemy w stanie wykonać je samemu. Kolejnym sposobem są ćwiczenia wykonywane wspólnie z przyjaciółmi. Można wykonywać triki wcześniej zauważone albo wymyślić coś nowego. Jest to spora motywacja oraz świetna zabawa. Jak już było wspomniane, nawet najlepsze instrukcje i porady nie pomogą bez regularnego treningu. Dlatego powinno się pilnować zajęć i nie tracić motywacji. Wtedy wykonalne staną się nawet bardzo trudne triki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,