Czy warto stosować sterydy by zwiększyć poziom masy mięśniowej?

Świetna sylwetka bez wątpienia jest pragnieniem znacznej części naszego społeczeństwa. Kompleksy, jakie posiadamy na temat prywatnego wyglądu są współcześnie niezmiernie przeróżne. Przeważnie posiadamy kilka bezużytecznych kilogramów, które potrzebujemy za wszelką cenę zrzucić.

Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony, najczęściej w przypadku młodych mężczyzn spostrzegamy pragnienie stworzenia dużej ilości masy mięśniowej przy możliwie niskim wysiłku. Oczywiście takie zadanie już z samego założenia jest skazane na porażkę, bowiem potrzebuje ono bardzo dużej dawki cierpliwości oraz przede wszystkim zaangażowania z naszej strony.

W tym miejscu często pojawia się pokusa w pewnym sensie pójścia na skróty. Statystyki widocznie nam ukazują, że z upływem czasu coraz to większa liczba młodych sportsmenów sięga po sterydy, tak aby wykluczyć niezbędność włożenia ciężkiej pracy. Wielu z nich bez wątpienia robi to z nieznajomości, jakie wyniki może przynieść długookresowe wykorzystywanie tego rodzaju środków. Czym w takim razie tak naprawdę są coraz chętniej stosowane sterydy anaboliczne i jakie efekty mogą spowodować?

Mówiąc krótko, ale i zarazem treściwie sterydy to związki chemiczne, jakie są w stanie sterować anabolizmem naszego ciała. Ich niepoprawne używanie może spowodować nieodwracalne skutki w naszym organizmie, w takim razie należałoby stosować je tylko z przepisu lekarza. W szeregu przypadków we wszelkiego typu kuracjach lekarskich stosowane są sterydy, jednak są one bezpieczne dla zdrowia.

Omawiane sterydy anaboliczne mają oczywiście na celu podniesienie naszej siły, masy oraz wytrzymałości. Niemniej natomiast ich wykorzystywanie w dużych dawkach nie jest neutralne dla organizmu. Badania [sekwencjonowanie genomowe] jednoznacznie ukazują, że prowadzą one do bezpłodności, niewłaściwego działania organów a w podobny sposób w dalszej perspektywie do trwałej zmiany naszego wyglądu zewnętrznego.

Wszelkie opinie medyczne pokazują sterydy anaboliczne jedynie w złym świetle, dlatego że wyjątkowo łatwo mogą zrujnować nasze zdrowie. Ich zastosowanie jesteśmy zobowiązani tym samym zupełnie odrzucić, jeżeli zależy nam na odpowiednim samopoczuciu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,