Właściwości białka serwatkowego

Białko jest jednym z najistotniejszych suplementów dla wszystkich sportowców, jednakże szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują przez długi okres czasu, intensywny trening wytrzymałościowy. Jest wymagane przy nabieraniu masy i formowaniu mięśni. Białka gwarantują odpowiedni bilans azotowy pozwalając na optymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

suplementy

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie zalety które znajdują się w białkach pochodzących z nabiału, zaś nie zawiera laktozy i cholesterolu. Może być również zażywane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein zawiera także wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. W okresach przeciążenia fizycznego, zapasy glutaminy w organizmie wyczerpują się i muszą być uzupełniane poprzez suplementację.

Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i mikroflorę jelitową, efektywnie wspiera i ulepsza pracę systemu odpornościowego. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała.

Publikowany tekst bardzo Cię interesuje? To przejrzyj też inne pomocne notatki (http://alpaki.pl/alpakoterapia/), które posiadają ogromnie ważne informacje – wciągną Cię całkiem.

Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, w przeciwieństwie do innych białek, nie są rozkładane w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, lecz od razu bezpośrednio wnikają do krwiobiegu, następnie stymulują syntezę białka w mięśniach. Najkorzystniej spożywać BCAA extra w kilku niedużych porcjach rozłożonych na równe części i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w kilkugodzinnych odstępach czasu.

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Glutamina jest wymarzonym elementem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten pomaga przy redukcji wagi, pogłębia masę mięśniową oraz gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, przez co można ćwiczyć o wiele dłużej.

Dość duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i niezbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są wyśmienitym pożywieniem gdyż występujące w nich białko jest w postaci łatwo wchłanialnych hydrolizatów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,