Sport i rekreacja|Sport a więc odpoczynek

Co tu dużo mówić, rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie ćwiczymy to prędko umknie nasza jędrność i gibkość. Niestety, jedynie dzieciaki mogą bezkarnie robić, co im się tylko podoba a i tak zawsze wspaniale się prezentują. Kiedy jesteśmy starsi bycie „pulpecikiem” dla naszej rodziny, okażę się koszmarem w szkole. Z tego powodu dobrze jest ćwiczyć. Ale sporej liczbie osób sport wydaje się czymś męczącym i często upokarzającym, bo jak ma się kilka kilogramów nadwagi, to zawsze przegrywa się z innymi. A jeśli wcale się nie ćwiczy i niby jest się szczupłym, ale nie umie się złapać piłki do kosza to też nie jest ciekawie. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o tym, że sport łatwo da się połączyć z fajnym spędzaniem czasu. Otóż sport i rekreacja powinny być nierozłączne. Możemy iść na szybszy spacer ze kimś ze znajomych, można iść na plażę i poodbijać piłkę do siatki z rodzeństwem. Takie małe kroki pomogą nam w uczeniu się sportu. A jeśli będziemy spędzać wolny czas właśnie uprawiając jakiś sport to od na pewno poczujemy się lepiej.

Jeśli chcemy być zdrowi musimy ćwiczyć

na zajęciach fitness

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby lubiące ćwiczyć na lekcjach z wychowania fizycznego, a dla innych to istna mordęga. Jednak, gdy nie chodzimy już do szkoły nagle okazuje się, że sport i rekreacja to najfajniejsze, co można było sobie wymarzyć. Nie mamy ochoty latem wylegiwać na plaży i opalać, bo lepiej wypożyczyć rower (siodełka rowerowe) lub narty wodne i zaszaleć. Nie chce nam się jesienią siedzieć pod kocem i gapić się w telewizor, bo wolimy pójść na basen lub na zajęcia z jogi. Jak już szaleć, to może nurkowanie? Wtedy warto zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt – oświetlenie nurkowe. Nagle wychodzi na to, że jeśli organizować sobie wolny czas to tylko aktywnie. Jest ogrom interesujących możliwości, basen, bieganie, aerobik, joga itp. Co tylko nam się tylko zamarzy. I nagle zaczynamy rozumieć, że bezsensownie braliśmy zwolnienia na lekcje wf.

Wiadomo, że sporo zależy od nauczyciela, ale bardzo często jest tak, że jak uczeń się uprze, że nie będzie ćwiczył to nie ćwiczy. Dlatego warto zamiast standardowych zajęć dać też dzieciom coś innego i od czasu do czasu nauczyć ich jakiegoś tańca albo nauczyć ich paru pozycji z jogi. Dziecko, które od małego pokocha sport (trening funkcjonalny wrocław) może naprawdę sporo zawojować w jakiejś dziedzinie sportu, a co najważniejsze wygra własne zdrowie. Zamiast, więc zmuszać dziecko do ćwiczeń na wf powinniśmy, jako rodzice, dostrzec, co mu w tych lekcjach nie odpowiada. Musimy znaleźć przyczyny tego „nie chcę” i poradzić sobie z nimi.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,