Mity i legendy o sterydach, czyli wszystko o ich wpływie na osoby je stosujące

Wielu bywalców siłowni w pewnym momencie zaczyna marzyć o wyglądzie i mięśniach kulturysty. Dźwigają więc oni coraz większe ciężary, jedzą ogromne ilości kurczaków, makaronów i różnych odżywek, ale przyrosty mięśni są niezadowalające. I wówczas może się pojawić pomysł wzięcia czegoś więcej, czyli właśnie sterydów. Wokół tych substancji wyrosło wiele mitów i legend.

Przez dużą część ludzi są one widziane bardzo niekorzystnie, a ludzi ich zażywających porównuje się wręcz do narkomanów. Fakt, że spoglądając na wielu bywalców siłowni można mieć takie odczucia, ale prawda, jak to przeważnie będzie, jest znacznie bardziej skomplikowana.

Faktem jest, że sterydy mogą szkodzić, i faktem również jest, że niekiedy zabijają. Wszystko będzie zależało od tego, co się stosuje, w jakiej ilości i w jakich połączeniach. Wielu ludzi nie mając żadnych wiadomości na ten temat zamawia specyfiki nieznanego pochodzenia, połyka je w niekontrolowany sposób i tacy ludzie właśnie stanowią przyczynę takich a nie innych skojarzeń.

Tymczasem umiejętne, a przede wszystkim rozsądne zażywanie tych substancji tak szkodliwe nie będzie, jak ludzie twierdzą. Spora grupa zawodników uprawiających jakiś sport tanie hulajnogi warszawa siłowy w pewnym momencie je brało, ale robiąc to po dobrym przygotowaniu nie niszczy się swojego ciała, a jednocześnie znacznie poprawia swe osiągi.

Jeżeli jednak ktoś zaczyna zażywać bardzo duże ilości specyfików, to faktycznie przez kilku lat może ogromnie zrujnować swoje zdrowie, nie wytrzyma mu wątroba czy pojawią się problemy z impotencją. W czasie zażywania sterydów poza kontrolowaniem ich ilości niezwykle istotny jest regularny wysiłek, bez niego ich stosowanie nie ma sensu.

Ponieważ powodują one dynamiczny wzrost masy, to po zakończeniu używania także trzeba dalej trenować, aby mięśnie nie straciły sprężystości. Nie można także zażywać ich bez przerwy, doświadczone osoby robią sobie cykle, między którymi praktykują mniejsze lub większe przerwy. Pamiętając o tych wszystkich zasadach i zachowując rozsądek na pewno można używać sterydów tak, żeby było to bezpieczne.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,