Liczymy kalorie

Na lekcjach matematyki były nam potrzebne kalkulatory. Początkowo były liczydła i uczenie się dodawania na palcach albo cząstkach mandarynki, czy też słodyczach. Uczyliśmy się liczyć. Ale z biegiem czasu liczyliśmy bardziej poważne rzeczy. Wymyślaliśmy jak odłożyć kieszonkowe. Jeśli chodzi o liczenie pieniędzy to zostaje nam to do końca życia. W dorosłym świecie to ile posiadamy pieniędzy na koncie jest niezmiernie ważne. Ale nie tylko liczenie kasy nam zostaje, poza tym przeliczamy też kalorie.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

kiedyś obliczało się jedynie ile mniej więcej składników musimy wrzucić do ciasta albo ile soli wrzucić do garnka ziemniaków, obecnie istotne jest ile kalorii przyjęliśmy i ile daliśmy radę spalić. Kalkulator kalorii daje nam możliwość we właściwy sposób się odżywiać. Jeżeli nie jest to czyste wariactwo, tzn.tj. nie katujemy się każdą spożytą rzeczą to nie jest najgorzej. Tragicznie jest, kiedy będąc normalnym człowiekiem patrzymy na wszystko pod względem spożytych kalorii. O ile w przypadku profesjonalnych sportowców odpowiednia ilość kalorii jest bardzo istotna, o tyle w życiu normalnego człowieka nie musimy nadmiernie się tym przejmować. Oczywiście, jeśli mamy nadwagę to warto sprawić by bilans kaloryczny stał się właściwy. Ale nie dajmy się zwariować. Aktualne informacje o odchudzaniu dotyczące kwestii tj. buraki na odchudzanie można zawsze znaleźć w sieci bądź na odpowiednich serwisach.

Moc dietyWszyscy słyszeliśmy o dietach wielu typów. Jedni robią sobie głodówki, inni stosują diety kapuściane, a pozostali jedzą, co popadnie. Trzeba pamiętać o tym, że dieta rzeczywiście powinna być dobierana do konkretnej osoby. Każdy organizm jest inny i nie istnieje coś takiego jak dobra dieta dla każdego. Jedni potrzebują większej ilości niektórych składników inni potrzebują ich mniejszą ilość. Jeżeli naprawdę mamy zamiar walczyć o siebie powinniśmy zgłosić się do dietetyka. Tylko w taki sposób będziemy mieli dobrze zbilansowaną dietę. Oczywiście są zasady, z których dobrze skorzystać, tj. jedzenie ( restauracje rokietnica ) pięciu posiłków dziennie, picie dużej ilości wody. Pamiętajmy też o tym by wyrzucić z jadłospisu rzeczy ciężkostrawnych. Nie jedzmy też smażonych potraw. Nie znaczy to jednak, że raz w miesiącu nie można postawić na pizze czy też na podsmażane pierogi. Nie dajmy się zwariować. Musimy jedynie pamiętać o umiarze w jedzeniu a na sto procent nasze zdrowie zyska lepszy wymiar. Nieodpowiednio dopasowana dieta może tylko nam zaszkodzić. Kolejnym ważnym elementem jest zaplanowany trening (w tym miejscu rekomendujemy zwłaszcza ćwiczenia hiit). Do zobaczenia z szczupłą figurą już wkrótce!

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: