Jak ćwiczyć, żeby urosnąć?

Ćwiczenia fizyczne są coraz bardziej modne: większość siłowni ma swoich klientów przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich, gdy praktycznie każdy pragnie błyskawicznie uzyskać idealną (naturalnie wg. własnych wyobrażeń) sylwetkę. Żeby łatwo się nie uprzedzić i systematycznie cieszyć się coraz lepszymi rezultatami, dobrze jest planować treningi nie tylko na kilka tygodni naprzód, ale najlepiej na okres 3 do 6 miesięcy.Dzięki temu rozwiązaniu zorganizujemy zawsze czas na realizacje treningów siłowych czy masowych, jak też rzeźbiących ciało.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness

Najwięcej problemów początkujący adepci kulturystyki mają z nabraniem masy mięśniowej jest chyba najpowszechniej wybieranym treningiem w grupie początkującej. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki takiemu treningowi będziemy mogli podnieść masę ciała, a co ważne, przyrost taki nie może pochodzić w szczególności z nabrania dodatkowej tkanki tłuszczowej, ale w głównej mierze z przyrostu masy mięśniowej.

Jak więc prowadzić trening, by cieszyć się dobrymi i upragnionymi rezultatami?

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Najlepszym wyjściem jest połączenie treningu na masę ze stosowną dietą, która zapewni nadmiar kaloryczny.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat – zapewne przypadnie Ci do gustu bieżąca treść (https://btune.pl/), którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej detali wejdź w link.

Ważne jest, aby zorganizować trochę czasu na obliczenie zapotrzebowania kalorycznego (w sieci jest wiele dostępnych kalkulatorów), ponieważ bez tych danych ciężko będzie rozplanować dietę. Trzeba już na starcie założyć, iż niezbędne będą odżywki jak np. gainery i odpowiednia postać kreatyny – na pocieszenie trzeba zaznaczyć, że odżywki te są raczej przystępne cenowo.

Gainer zapewnia dużą ilość węglowodanów, (jednak pamiętajmy, że większość z nich powinna pochodzić z samej diety – źródłem są ryże, pełnoziarniste pieczywo, rośliny strączkowe oraz białka (tutaj podstawa to: mięso, nabiał). Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie diety, dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb oraz właściwy trening, który da impuls do przyrostu tkanki mięśniowej. Żeby szybko cieszyć się widocznymi wynikami, powinniśmy skupić się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na klatkę, wiosłowania) ze znacznym obciążeniem i względnie niewielką ilością powtórzeń.

Jeżeli ktoś umiejętnie zestawi dietę z treningiem na masę, już paru miesiącach będzie cieszył się z satysfakcjonujących rezultatów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,